Jedním z nejznámějších preparátů pro zvětšení a zpevnění poprsí na bázi fytoestrogenů je Decolen

Rostlinné fytoestrogeny

Přírodní fytoestrogeny, mezi které se řadí především isoflavony (či isoflavonoidy) a lignany, působí pozitivně nejen na ženský organismus. Jejich funkce pro lidské tělo je především ochranná. Pozitivně působí na tkáň prsů, podporují cévní mechanismy a pomáhají snižovat zlý LDL cholesterol. V těle člověka se tyto látky přeměňují na látky s estrogenními účinky.

Fytoestrogeny z červeného jetele a sóji mají kardioprotektivní účinky a zároveň jsou lékařskou veřejností velmi pozitivně hodnoceny v souvislosti s rakovinou prsu. Českým ženám tyto látky velmi chybí, jelikož jsou obsaženy ve stravě, která není pro naše končiny příliš typická (sojové boby, yam, ryby, konzumace velkého množsví zeleniny obecně). Co se už málo ví je fakt, že fytoestrogeny napomáhají upravit nepravidelný menstruační cyklus a často mohou ženám i znatelně zlepšovat náladu.

Mezi nejznámější isoflavonoidy obsažené právě v jetelu červeném patří především daidzein, genistein, formononetin a biochanin, které jsou schopné pohlcovat volné radikály. Podle nejnovějších informací ze světa fytofarmak mají isoflavony také antiangiogenetické vlastnosti, což znamená, že brání nádoru v tvorbě nových cév. Fytoestrogeny významně snižují množství estrogenních a androgenních receptorů v nádorových buňkách například prostaty. Jsou tedy důležité i pro muže.

Nejbohatším preparátem na samotné fytoestrogeny je zřejmě Decolen, který je na jejich příznivých účincích založen. Přípravek zmírňuje příznaky postmenopauzálního syndromu a podporuje udržení kostní denzity, což je vhodné opatření proti osteoporóze. Kromě pozitivního vlivu na hladinu cholesterolu v krvi udržuje zdravé cévy a srdce. Lze jej tedy doporučit nejen pro růst prsní tkáně a formování pevného poprsí, ale také jako běžný doplněk stravy s mnoha dalšími příznivými účinky.

Bylinky na zvětšení prsou | Cviky na zpevnění poprsí | Nejžádanější krém na zvětšení a zpevnění poprsí