Zpevnění poprsí pomocí kosmetiky určené k péči o dekolt

Přípravky na zpevnění prsou

Podobně jako zvětšení prsou, ani zpevnění prsou už není doménou náročných a drahých plastických operací. Modelace prsou, často nazývaná odborně Breast-lift nebo Mastopexe, je operačním zákrokem, jež se provádí v kompletní anestezii. Povislá prsa se touto plastickou operací pozvednou a tvarují. Ačkoliv trvá samotná operace jen hodinu a půl (max. tři hodiny), následuje jednodenní hospitalizace a následný návrat do pracovního procesu je možný až za 1-2 týdny. Stejně tak není možné měsíc až dva po zákroku zatěžovat tělo fyzickou aktivitou a sportem. Po operaci se objevují viditelné otoky a krevní podlitiny.

Kromě klasické operace existují i metody tzv. neinvazivní mezoterapie, které umožňují nebolestivé ošetření bez narušení vrchní části pokožky Vašeho dekoltu. Třetí variantou modelace a zpěvnění prsou bez použití medikamentů a kosmetiky jsou masážní přístroje, které do jisté míry také formují a zvětšují ženské poprsí. Masáž poprsí ovšem nemusí být nutně vázána pouze na masážní přístroj, plně postačí krém na zpevnění poprsí a Vaše nebo partnerovi šikovné ruce - je to příjemné, zdravé a ještě tak předcházíte potížím, kterým se vystavují ženy a dívky, jež o své poprsí nedbají.

Svěšené a nepěkně tvarované poprsí, které bývá nejčastěji výsledkem kojení, lze oživit. Jeho pokožku můžete napnout a výrazně zpevnit pomocí mnoha kosmetických preparátů v podobě krémů a olejů nebo doplňků stravy bohatých na látky podporující metabolismus a buněčný růst (např. fytoestrogeny a proteiny). Pokožka Vašeho poprsí může být díky doplňkům stravy a krémům na zpevnění poprsí ideálně hydratovaná, zpevněná a plasticky vypnutá. Vlivy těhotenství, stárnutí a občasné ignorace existence podprsenek lze tímto způsobem do určité míry velmi úspěšně eliminovat.